Posted by admin on November - 27 - 2017 | Comments Off

Ostatnio dużo słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w dużych miastach. Takie informacje są bardzo martwiące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą dalekosiężnie muszą przyznać, że taki fakt nie powinien być bagatelizowany. Jeśli każdy przeanalizował w jaki sposób może osobiście przysłużyć się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, to kłopot w znacznej mierze zostałby rozpracowany. Co warto wziąć pod uwagę? Zastanówmy się czym ogrzewamy nasze domy?

Węgiel to nieodwołalnie nieekologiczny opał. Jakim paliwem warto go podmienić? Słyszałeś o niesamowitych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet powstaje z wiórów drzewnych. Po przetworzeniu idealnie służy do palenia w kominku lub świadomie przystosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie likwiduje się wielkich obszarów lasu, jedynie wykorzystuje się obrzynki. W takiej sytuacji nie dewastujemy środowiska! Materiały te wyróżnia duża wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest niesamowicie czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach internetowych można kupić pellet i brykiet wykonany z różnorakich gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał uzyskany z trocin drzewa dębowego.

Streszczając powyższe kwestie należy pamiętać o czystym powietrzu. Wtedy zawsze przysposobimy paliwo do obecnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Comments are closed.